GLASS & CERAMICS / Ceramics / Parti keramik 5591095
nr 559 1095
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Parti keramik , 3 delar, varav skålfat design Lisa Larson (f. 1931), längd: ca 21, fat, signerad Stig Lindberg (1916-1982), längd: 15 (nagg), skål, signerad, Tilgman, längd: 21
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
300
SEK 400
Monday December 22 2008
at 17:33:18
300 kr
350 kr
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg
Tilgman Keramik